2022-11-22 07:00:00 - Włodzimierz Błaszczak
Odpady wielkogabarytowe i elektrośmieci

UWAGA!!!!!

ZMIANA SPOSOBU ODBIORU ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH i ELEKTROODPADÓW

Na podstawie doświadczeń z ostatnich lat odbioru odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego „u źródła” z gospodarstw domowych, sugestii mieszkańców - Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Sp. z o.o. w Krupach wprowadza harmonogram odbioru odpadów „u źródła” na rok 2022 i 2023.

Co zyskuje mieszkaniec?

1. informację z dużym wyprzedzeniem o terminie odbioru,
  2. pewność, że odpad kwalifikuje się do odbioru zgłaszając chęć zbycia drogą telefoniczną lub mailową,
  3. ograniczenie wzrostu kosztów całej gospodarki odpadami w wyniku działania indywidualnego,

Co zyskuje spółka komunalna?

1. ekonomiczne wykorzystanie posiadanego taboru transportowego,
  2. możliwość jednoczesnego wykonywania innych prac na rzecz gminy,
  3. ograniczenie ilości zalegających odpadów nie kwalifikujących do odbioru,
  4. ograniczenie dewastacji sprzętu elektronicznego przez osoby trzecie podczas „wystawek” masowych.

Co trzeba zrobić aby oddać zbędny odpad?

Wystarczy zadzwonić - 665-200-585; 605 211 777 - w dni robocze w godzinach 715 – 1430 w miesiącu, w którym obsługiwany jest dany rejon lub przesłać na adres mailowy – gzup@post.pl – zgłoszenie o zamiarze oddania odpadu z podaniem adresu i nr tel. oraz szacunkowej ilości i rodzaju odpadu (sztuki lub m3).

ODPADY WIELKOGABARYTOWE –  to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na odpady niesegregowane, tj.: meble domowe (stoły, szafy, krzesła, sofy, wersalki, fotele, itp.), elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, materace, kołdry, pierzyny, poduszki, itp.), meble ogrodowe (drewniane i z tworzyw sztucznych), sprzęt sportowy (rowery, narty, sanki, sprzęt do ćwiczeń, itp.), wózki i chodziki dziecięce, zabawki dużych rozmiarów, duże odpady plastikowe (doniczki, skrzynki, itp.).

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY  I ELEKTRONICZNY – lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki kuchenki zwykłe i mikrofalowe,  telewizory, monitory, komputery, laptopy, tablety, konsole, drukarki (bez wkładów na tusz lub toner), skanery, płyty CD/DVD, kable, przewody, radia, głośniki, słuchawki, wieże Hi-Fi, wzmacniacze, odtwarzacze, dyktafony, telefony komórkowe i stacjonarne, ładowarki, aparaty fotograficzne, kamery, lampy błyskowe, akcesoria fot., konwertery, tunery, dekodery, piloty, zestawy kina domowego, okapy, płyty grzewcze, suszarki, ekspresy do kawy, czajniki elektryczne, drobne AGD, np.: tostery, sokowirówki, roboty kuchenne, wagi, frytkownice, golarki, grzejniki elektr., odkurzacze, żelazka, maszyny do szycia.

Odbierany będzie zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny kompletny.

Podczas zbiórki nie będą odbierane odpady niebezpieczne (farby, lakiery, kleje, oleje, smary, środki ochrony roślin itp. oraz opakowania po tych odpadach), odpady zielone (gałęzie, liście, trawa, itp.), odpady budowlane (deski drewniane, belki, panele, drzwi, grzejniki, płytki, rury, rolety, itp.), odpady remontowe (gruz budowlany, wata szklana, itp.), części samochodowe (zderzaki, lusterka samochodowe, kołpaki, itp.), zużyte opony oraz inne niesegregowane odpady komunalne.

Wszelkie niezbędne informacje można uzyskać  telefonicznie – 665-200-585; 605 211 777 – w dni robocze w godzinach 715 – 1430.