2018-10-17 00:00:00 - Damian Krzyżanowski
GMINNA ZBIÓRKA ODPADÓW WIELKOGABARYTOWYCH I ZUŻYTEGO SPRZĘTU ELEKTRYCZNEGO I ELEKTRONICZNEGO

Gminny Zakład Użyteczności Publicznej Sp. z o.o. w Krupach informuje, iż w dniach 29 – 31 października (poniedziałek, wtorek i środa) 2018 r. na terenie gminy wiejskiej Darłowo odbędzie się nieodpłatna zbiórka odpadów wielkogabarytowych i zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego z gospodarstw domowych.

Termin i miejsce odbioru:

29.10.2018 r. (PONIEDZIAŁEK)

Darłowiec, Sińczyca, Krupy, Zielnowo, Stary Jarosław, Nowy Jarosław, Gorzebądź, Kowalewice, Kowalewiczki, Borzyszkowo, Sulimice, Drozdowo, Barzowice, Wicie, Palczewice.

30.10.2018 r. (WTOREK)

Kopnica, Zakrzewo, Cisowo, Trzmielewo, Kopań, Żukowo Morskie, Bobolin, Dąbki, Dąbkowice, Bukowo Morskie, Leśnica, Glęźnowo, Glęźnówko.

31.10.2018 r. (ŚRODA)

Dobiesław, Wiekowice, Wiekowo, Boryszewo, Kępka, Jeżyczki, Czarnolas, Jeżyce, Nowy Kraków, Pęciszewko, Porzecze, Rusko, Domasławice, Zagórzyn, Słowino, Słowinko.

WAŻNE:

• Odpady należy wystawić przed posesję od strony drogi publicznej, miejscu dostępnym dla samochodu ciężarowego (śmieciarki), tak aby nie utrudniały ruchu pojazdów i pieszych, najpóźniej w dniu odbioru do godziny 715 i nie wcześniej jak w przeddzień zbiórki.

UWAGA:

ODPADY WIELKOGABARYTOWE – to wszelkiego rodzaju odpady, które ze względu na duże rozmiary i/lub wagę nie mieszczą się do pojemnika na odpady niesegregowane, tj.:

1. meble domowe (stoły, szafy, krzesła, sofy, wersalki, fotele, itp.),
2.
elementy wyposażenia mieszkań (dywany, wykładziny, materace,
kołdry, pierzyny, poduszki, itp.),
3 .
meble ogrodowe (drewniane i z tworzyw sztucznych),
4.
sprzęt sportowy (rowery, narty, sanki, sprzęt do ćwiczeń, itp.),
5.
wózki i chodziki dziecięce,
6.
zabawki dużych rozmiarów,
7.
duże odpady plastikowe (doniczki, skrzynki, czyste wiaderka, itp.).

ZUŻYTY SPRZĘT ELEKTRYCZNY I ELEKTRONICZNY – lodówki, zamrażarki, pralki, zmywarki kuchenki zwykłe i mikrofalowe, telewizory, monitory, komputery, laptopy, tablety, konsole, drukarki, skanery, płyty CD/DVD, kable, przewody, radia, głośniki, słuchawki, wieże Hi-Fi, wzmacniacze, odtwarzacze, dyktafony, telefony komórkowe i stacjonarne, ładowarki, aparaty fotograficzne, kamery, lampy błyskowe, akcesoria fot., konwertery, tunery, dekodery, piloty, zestawy kina domowego, okapy, płyty grzewcze, suszarki, ekspresy do kawy, czajniki elektryczne, drobne AGD, np.: tostery, sokowirówki, roboty kuchenne, wagi, frytkownice, golarki, grzejniki elektr., odkurzacze, żelazka, maszyny do szycia.

Podczas zbiórki nie będą odbierane odpady niebezpieczne (farby, lakiery, kleje, oleje, smary, środki ochrony roślin itp. oraz opakowania po tych odpadach), odpady zielone (gałęzie, liście, trawa, itp.), odpady budowlane (deski drewniane, belki, panele, drzwi, grzejniki, płytki, rury, rolety, itp.), odpady remontowe (gruz budowlany, wata szklana, itp.), części samochodowe (zderzaki, lusterka samochodowe, kołpaki, itp.), zużyte opony oraz inne niesegregowane odpady komunalne.

Wszelkich niezbędnych informacji można uzyskać osobiście w siedzibie spółki Krupy 72, lub telefonicznie – 605 211 777.