2018-06-18 14:55:00 - Damian Krzyżanowski
Wyjaśnienia treści SIWZ nr 1 do przetargu nieograniczonego na: Dostawa w formie leasingu operacyjnego Z OPCJĄ WYKUPU FABRYCZNIE NOWEGO SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO PRZEZNACZONEGO DO ZBIERANIA I WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH

Dotyczy: Dostawa w formie leasingu operacyjnego Z OPCJĄ WYKUPU FABRYCZNIE NOWEGO SAMOCHODU CIĘŻAROWEGO PRZEZNACZONEGO DO ZBIERANIA I WYWOZU ODPADÓW KOMUNALNYCH (nr sprawy: ZP.3/2018).

Wyjaśnienia treści SIWZ nr 1

Na podstawie art. 38 ust. 2 ustawy z dnia 29 stycznia 2004 r. Prawo zamówień publicznych (tj. Dz. U. z 2017 r. poz. 1579 z późn. zm.), zwanej dalej ustawą, w związku z pytaniami Wykonawcy, Zamawiający udziela następujących wyjaśnień:

Pytania z dnia 18.06.2018 r.

Pytanie 1

Wymagane parametry podwozia :

- pkt 3 – czy Zamawiający dopuści rozstaw osi 4530 zamiast 3900 mm?

Odpowiedź 1

Pytanie 2

Wymagane parametry podwozia :

- pkt 4 – czy Zamawiający dopuści moc silnika 410 KM?

Odpowiedź 2

Zamawiający dopuszcza moc silnika do 410 KM.

W związku z powyższym modyfikuje się treść SIWZ:

• załącznik nr 6. pkt 4 Opisu technicznego podwozia otrzymuje brzmienie: Moc silnika min. 300 KM, moc max. 410 KM”,

• dział II, rozdział II Opis techniczny podwozia, punkt 3, podpunkt 4 otrzymuje brzmienie: Moc silnika min. 300 KM, moc max. 410 KM”,

Pytanie 3

Wymagane parametry podwozia :

- pkt 11 – czy Zamawiający dopuści skrzynię biegów manualną?

Odpowiedź 3

Pytanie 4

Wymagane parametry podwozia :

- pkt 19 – czy Zamawiający dopuści środkową oś skrętną ( prowadzącą ) i podnoszoną , a ostatnią oś napędzaną?

Odpowiedź 4

Pytanie 5

Wymagane parametry zabudowy :

- pkt 2 – czy Zamawiający dopuści zabudowę montowaną na jednolitej ramie?

Odpowiedź 5

Pytanie 6

Wymagane parametry zabudowy:

- pkt 4 – czy Zamawiający dopuści skrzynię ładunkową o przekroju prostokątnym , bez ożebrowania , z płaską podłogą?

Odpowiedź 6

Zamawiający dopuszcza skrzynię ładunkową o przekroju prostokątnym , bez ożebrowania , z płaską podłogą.

W związku z powyższym modyfikuje się treść SIWZ:

• załącznik nr 6. pkt 3 Opisu technicznego zabudowy śmieciarki otrzymuje brzmienie: Skrzynia ładunkowa:

- o przekroju prostokątnym, wykonana z blachy grubości min. 3 mm, ożebrowana profilem stalowym lub bez ożebrowania, z podłogą płaską o grubości min. 4 mm wykonana z blachy wysokiej wytrzymałości na ścieranie (o twardości 370-430 HB)

lub

- o owalnych kształtach wykonana z jednolitych blach o grubości min. 4 mm z podłogą w kształcie kila lub owalną o grubości min 5 mm”,

• dział II, rozdział III Opis zabudowy śmieciarki, punkt 1, podpunkt 4 otrzymuje brzmienie: Skrzynia ładunkowa:

lub

Pytanie 7

Wymagane parametry zabudowy :

- pkt 11 – czy Zamawiający dopuści siłowniki prasy zgniatającej umieszczone wewnątrz odwłoka?

Odpowiedź 7

Pytanie 8

Wymagane parametry zabudowy:

- pkt 26 – czy Zamawiający dopuści manualny przełącznik prędkości wrzutnika dla pojemników 2 i 4 kołowych?

Odpowiedź 8

Pytanie 9

W rozdziale XV pkt. 3 SIWZ Zamawiający wskazał, że oferowana cena musi uwzględniać wszelkie koszty niezbędne do zrealizowania zamówienia, w tym koszty rejestracji. Uprzejmie proszę o dopuszczenie możliwości poniesienia kosztu rejestracji przez Zamawiającego na podstawie re faktury wystawionej w trakcie trwania umowy leasingu przez Wykonawcę – Finansującego. Założenie to jest zgodne z kodeksowym ujęciem umowy leasingu, zgodnie z którym wszelkie podatki, opłaty i inne ciężary związane z korzystaniem i posiadaniem leasingowanego dobra, ponosi korzystający.

Odpowiedź 9

Pytanie 10

Zamawiający przewidział Istotne Postanowienia umowy. Czy mogą być one włączone do obowiązującej u Wykonawcy Umowy leasingowej w formie aneksu? Proszę o dopuszczenie takiego scenariusza działania.

Odpowiedź 10

Pytanie 11

W rozdziale I SIWZ Zamawiający wskazał termin realizacji dostawy – do 45 dni od dnia podpisania um., natomiast w rozdziale I, pkt. 3 OPZ wskazano, że dostawa nastąpi do 15 dni od dnia podpisania um. Uprzejmie proszę o wskazanie właściwego terminu.

Odpowiedź 11

Zamawiający określa termin realizacji zamówienia maksymalnie do 45 dni.

W związku z powyższym modyfikuje się treść Opisu przedmiotu zamówienia. Rozdział I, punkt 3 otrzymuje brzmienie:

Termin realizacji zamówienia: do 45 dni (zgodnie z ofertą) od dnia podpisania umowy.

Pytanie 12

W rozdziale III, pkt. 1.4) SIWZ Zamawiający wskazał termin gwarancji –tzn. 24 miesiące na podwozie i zabudowę, natomiast w rozdziale I pkt. 7 OPZ wskazano, że gwarancja dot. 12 miesięcy na elementy mechaniczne, 24 miesiące na układ napędowy oraz zabudowę. Uprzejmie proszę o wskazanie właściwego zapisu dot. gwarancji.

Odpowiedź 12

Zamawiający określa termin gwarancji 24 miesiące na podwozie i zabudowę.

W związku z powyższym modyfikuje się treść Opisu przedmiotu zamówienia. Rozdział I, punkt 7 otrzymuje brzmienie:

Gwarancja: 24 miesiące na podwozie i zabudowę; gwarancja rozpoczyna się od dnia protokolarnego odbioru przedmiotu dostawy (pojazdu);

Pytanie 13

Czy Zamawiający dopuszcza system hydrauliczny, który podnosi obroty silnika przy podnoszeniu pojemnika?

Odpowiedź 13

Zamawiający dopuszcza system hydrauliczny, który podnosi obroty silnika przy podnoszeniu pojemnika. Zamawiający omyłkowo umieścił zapis o niepodnoszeniu obrotów silnika podczas załadunku pojemników.

W związku z powyższym modyfikuje się treść SIWZ:

• dział II, rozdział III Opis techniczny zabudowy, punkt 1, podpunkt 23 otrzymuje brzmienie: Proporcjonalny system hydrauliczny (układ podnosi obroty silnika podczas załadunku pojemników)

Pytanie 14

Czy Zamawiający dopuszcza układ potrząsania pojemnika poprzez podtrzymanie przycisku podnoszenia pojemnika zamiast dżojstika

Odpowiedź 14

Włodzimierz Błaszczak